Uroda

Odciski

OdciskiSą schorzenia teoretycznie niegroźne, a jednak przyprawiające nas o ból głowy znacznie mocniej niż wiele poważnych chorób. Jednym z takich schorzeń są odciski. Zwłaszcza gdy pojawiają się w newralgicznych punktach na naszych stopach potrafią sparaliżować nam życie codzienne i zniechęcić do wielu naprawdę zwyczajnych czynności.

 

Przyczyny odcisków

Najczęstszą przyczyną odcisków niezmiennie od wielu lat jest źle dobrane lub źle użytkowane obuwie. Często nie sam but, a na przykład wkładka jest przyczyna problemów. W takiej sytuacji jesteśmy uratowani. Wystarczy ją zmienić, na przykład na wkładkę żelową, która zapewnia znacznie większy poziom amortyzacji od podłoża.

Także źle dobrane skarpety bywają często przyczyną odcisków. Warto wiedzieć, by nie były one przede wszystkim zbyt luźne. Jeżeli tak będzie, przy każdym kroku nasza stopa będzie „pracować” w skarpecie. Problem z odciskiem po pewnym czasie murowany.

 

Domowe sposoby na odciski

Nasze babcie na odciski stosowały aloes i czosnek. Okłady z tych roślin dają rzeczywiście niesamowite efekty. Wystarczy przykleić roślinę na pewien czas pod plaster. Uprzednio dobrze będzie oczywiście wymoczyć nogi w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej (łyżka na 2 litry wody). Innym sprawdzonym sposobem domowym jest aspiryna. Wystarczy zrobić okład z jej roztworu na czas około 15 minut.

Nie w każdym wypadku takie sposoby nam pomogą. Dopiero wówczas powinniśmy udać się do lekarza po pomoc. Z pewnością otrzymamy leki z apteki, a w skrajnie trudnych przypadkach skierowanie na usunięcie nieproszonego gościa ze stopy chirurgicznie.

 

źródło obrazu:
http://www.freeimages.com/photo/clean-feet-1539383

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *