Uroda, Zdrowie

Olejki eteryczne

Olejki eteryczneOd wieków w roślinach poszukiwaliśmy sekretów zdrowia, witalności i przepięknej skóry. W rzeczywistości nie są to żadne gusła i baśnie, a faktycznie wiele roślin posiada niebywałe właściwości, które umiejętnie przez nas wykorzystane mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Czerpiąc z natury na przestrzeni wieków zaczęliśmy wykorzystywać rozmaite olejki eteryczne do swoich celów. Po dzień dzisiejszy znajdują one zastosowanie w kosmetyce. To esencja roślin w formie prozdrowotnego wyciągu.

 

Właściwości olejków eterycznych

Olejki eteryczne działają na nasze zmysły. Po dzień dzisiejszy niektóre z nich wykorzystuje się jako afrodyzjaki. Przede wszystkim jednak dostrzegalny jest realny wpływ na nasz umysł i ciało. Olejki takie wpływają pozytywnie na równowagę chemiczną w naszym ciele i stabilizują wiele procesów. Podstawą w ich wypadku jest silne działanie przeciwbakteryjne. Bakterie i wirusy nie mają szans konfrontacji z niektórymi olejkami eterycznymi. Ich wcieranie w skórę, robienie sobie z nich okładów i codzienna pielęgnacja z użyciem olejków eterycznych może więc zastąpić wiele innych kosmetyków, a w niektórych przypadkach nawet lekarstw.

 
 

Dzisiejsze kosmetyki, a olejki eteryczne

Zdecydowanie dziś zalewani jesteśmy zewsząd propozycjami rzekomo doskonałych kosmetyków do ciała, wspaniałych zapachów i dodatków do domowego SPA. Jednak nie wszystko złoto co się świeci. Przede wszystkim klasyczne kosmetyki oparte są często o niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne, których raczej wolelibyśmy unikać w codziennym życiu. W tym względzie naturalnie przygotowane olejki eteryczne stanowią o wiele zdrowszą perspektywę dla nas, którą warto wypróbować dosłownie na własnej skórze.

 

źródło obrazu:
http://www.freeimages.com/photo/vacation-at-home-1310992

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *