Uroda

Piękne dłonie

Piękne dłoniePrzy codziennych domowych obowiązkach jak mało gdzie indziej jesteśmy narażeni na zniszczenie wrażliwej i delikatnej skóry naszych dłoni. Czynnikami, które mogą się do tego przyczynić są między innymi: płyny używane do prania, mycia naczyń, niewłaściwie dobrane mydło i szeroko rozumiane środki chemiczne, których w przeciętnym gospodarstwie domowym dziś nie brakuje. Podpowiadamy jak pozbyć się tego typu problemów, a przynamniej zmniejszyć częstotliwość i nasilenie występowania takich kłopotów.

 

Dobre mydło

Bardzo ważne jest, byś myła swoje dłonie odpowiednim mydełkiem toaletowym. Pamiętaj, że siła w prostocie. Wybieraj mydła bez kolorowych dodatków, hipoalergiczne, nie aromatyzowane. Każdy jeden aromat czy kolor jest równoznaczny z użyciem środków chemicznych.

 

Terapia kremowa

Mniej więcej raz na tydzień lub dwa nałóż na swoje dłonie znacznie więcej kremu i zaciśnij go opatrunkiem w postaci worka foliowego. Krem wchłonie się po kilkudziesięciu minutach całkowicie, a Twoje dłonie od razu będą o wiele przyjemniejsze w dotyku.

 

Inne naturalne metody

Doskonałym sposobem jest również wcieranie w dłonie witaminy C. Najlepiej jeżeli będzie to witamina całkowicie naturalna, a więc pochodząca z soku z cytryny lub kapusty kiszonej. Witamina C jest witaminą, która pomoże w odnowieniu koloru skóry, jej witalności i sprawi, że dłonie znów będą miłe i przyjemne w dotyku.

 

Gdy nic nie pomaga

Jeżeli żadna z powyższych metod nie przynosi rezultatu, a skóra nadal jest sucha, zniszczona i nieprzyjemna w dotyku warto udać się do kosmetyczki, a w przypadku występowania silniejszych podrażnień do lekarza. Pamiętaj również o dobrych zwyczajach jeżeli chodzi o chemię gospodarczą. Staraj się używać środków zawierających jak najmniej chemii w domu.

 

Linki, które mogą siię przydać:
Kremy do rąk – Rossman

 

źródło obrazu:
http://www.freeimages.com/photo/goth-hand-1184625

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *