Uroda

Piękne włosy

Piękne włosyPiękne i zadbane włosy to z pewnością marzenie niejednej kobiety. Również panowie chętnie dbają o włosy. Powody i cele są zgoła odmienne. Panie dbają o to, by włosy były gęstsze, jaśniejsze, by promieniały blaskiem, a w tym czasie panowie dbają o to, by włosy po prostu nadal mieć. W obu przypadkach z pomocą przychodzi nam zarówno współczesna medycyna, jak i oczywiście niezawodna w wielu wypadkach medycyna naturalna.

 

Maseczki na włosy

Najczęściej wykonujemy maseczki i płukanki do włosów. Stosujemy je przede wszystkim w trzech celach: Regeneracji, wzmocnienia lub nadania blasku. Dla wzmocnienia stosuje się maseczki z drożdży i mleka, dla regeneracji są to maseczki wykonywane z olejku rycynowego, cytryny i oliwy z oliwek, a jeżeli planujemy nadać im nieco więcej połysku doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie szarego mydła i rumianku. To tylko nieliczne spośród bardzo wielu doskonale działających maseczek na włosy.
Co zrobić gdy domowe sposoby nie działają? W takim wypadku pozostają nam jedynie wizyta w aptece i stosowanie suplementów diety z witaminami takimi jak A, E, H, F, C – to szczególnie dobre witaminy dla kondycji Twoich włosów.

 

Odpowiednia pielęgnacja

Uważaj na nadmiar chemii – jeżeli nie musisz nie używaj suchych szamponów, a także lakierów do włosów. To co nam wydaje się zabiegiem upiększającym dla włosa jest prawdziwą tragedią. Wiele kobiety popełnia również błąd przy ich myciu. Jeżeli masz czas i nigdzie się nie spieszysz – daj im swobodnie wyschnąć bez suszenia z użyciem suszarki. Potraktuj suszarkę do włosów i inne urządzenia termiczne jako ostateczną konieczność i nie nadużywaj ich zbyt często.

 

źródło obrazu:
http://www.freeimages.com/photo/windy-cruising-1389221
 

warte polecenia:
http://www.sposobydomowe.pl/ocet-jablkowy-na-wlosy/ (pozytywne działanie octu jabłkowego na włosy)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *