Uroda, Zdrowie

Worki pod oczami

Worki pod oczamiSpuchnięte oczy na pozór jedynie nie są dużym problemem. Poza tym jednak, że paskudnie wyglądają mogą w niektórych wypadkach świadczyć o chorobach takich jak choroby serca czy też układu krążenia.

 

U kogo worki pod oczami?

Szczególnie narażanymi osobami na brzydko wyglądajże opuchnięcia pod oczami są osoby często się opalające, prowadzące siedzący tryb życia, mające nadmiar stresu, a także używające często komputera, nie mające relaksu. Przede wszystkim grupą najbardziej na nie narażoną są osoby, które się przepracowują. Brak snu jest najczęstszą ich przyczyną. Jeżeli do tego dorzucimy godziny spędzone przy komputerze w biurze – worki gotowe. Również używki takie jak papierosy czy alkohol sprzyjają ich pojawianiu się.

 

Jak się ich pozbyć?

Opracowano do tej pory liczne sposoby na zmniejszenie poduszeczek pod oczami. Jedne z nich są bardziej, inne mniej skuteczne. My polecamy te, które zostały już sprawdzone na własnej skórze.

  • Rzuć palenie i nie pij alkoholu.
  • Używaj specjalnych kremów
  • Dbaj o kosmetyki – szczególnie te z witaminami C i K.
  • Wywietrz pokój przed snem
  • Pij szklankę wody przed spaniem.

 

Szybkimi sposobami na pozbycie się doraźnie worków pod oczami jest także przyłożenie do oczu schłodzonych łyżeczek. Popularne są również okłady. Szczególnie dobre są te wykonywane z woreczków po zaparzonej herbacie, a także z ziemniaków, które jak wiemy od wielu lat posiadają właściwości oczyszczające. Chłodny kompres z ogórków również będzie doskonałe spełniał rolę wybawcy w przypadku worków pod oczami. Warto przede wszystkim jednak zadbać o zmiany w trybie życia, by efekt był nieco dłuższy niż na kilka kolejnych dni.
 

źródło obrazu:
http://www.freeimages.com/photo/tiredness-sets-in-1482054
 

warte polecenia:
http://www.sposobydomowe.pl/cienie-i-worki-pod-oczami/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *